Okul Yolunda Kaos | Schulweg-Chaos

Kültürler arası diyalogu geliştirmek için gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin ikincisi için, İstanbul’u anlatmak Berlin’i anlamak için yola çıkıyoruz.

Berlin hareketlilik aktivistleri ve bisiklet savunucularıyla birlikte 8 – 12 Kasım arası dört gün boyunca deneyimlerimizi paylaşıp Berlin’de bisiklet süreceğiz.

Bize Berlin’de katılmak isteyen herkesi 10 Kasım Cumartesi günü #OkulYolundaKaos panelinin de gerçekleşeceği Kahvaltı-Sohbet etkinliğine bekliyoruz.

Facebook Etkinlik Sayfası için Tıklayın

Hatırlayın, ilk etkinlik alman konuklarımızın katılımıyla Ağustos 2017’de İstanbul’da gerçekleşti. -> Istanbul Bisiklet Dönüşümü

Etkinlik açıklamasından:

Biliyorsunuz: Sabah saat sekizden hemen önce, hemen hemen her okulun önünde büyük bir trafik kaosu var. Ebeveynler çocuklarını araba ile getiriyor – ve tercihen doğrudan okul girişinin önüne kadar. Otobüs durağı, arabalar ve otobüslerle sıkışan trafikte kaos mükemmel! Yayalar ve bisikletliler “tekerleklerin altında” (umarım sadece atasözleri) yol almayı severler.

Yerel politikacılar, uzmanlar, öğretmenler, senato ve polis teşkilatı temsilcileri ile konuşmak istiyoruz: Biz (burada Kreuzberg ve başka yerlerde) okullara hareketlilik sorunlarını nasıl çözebiliriz?

Saat 10.20’de, İstanbul’dan gelen hareketlilik savunucuları ile türk çayı, kahve ve simit ile “Kahvaltı Sohbeti”nde İstanbul’da bisiklet ve trafik değişimleri hakkında konuşacaklar.

Saat 11.00’de podyum tartışması başlıyor

  • Bölge Başkanı Monika Herrmann
  • Şehir Meclisi Başkanı Andy Hehmke
  • “Action Bicycle” dan spor öğretmeni Johannes Kowalewsky
  • BUND projesinden Gabi Jung “Okula yürüyerek”
  • Hareketlilik EğitimOkul danışmanları Markus Wollschläger
  • Moderasyon: Nalan Sipar (Deutsche Welle)

Hashtags: #SchulwegChaos #OkulYolundaKaos

This entry was posted in Eylem – Etkinlik. Bookmark the permalink.

Yorum Bırak