Şiddete Son Ver! – 16 Ağustos 2020

Bisikletliler olarak hemen hemen her gün trafikte karşılaştığımız şiddet olaylarının bizi en çok dehşete düşüren örneğini Hatay’da yaşadık.

2 Ağustos Pazar günü Triathlon sporcusu Taner Beştek, Hatay’ın Arsuz ilçesinde yolda bisikletliyle ilerlerken bir minibüsün sıkıştırması sonucu bankete düştü. Çıkan sözlü tartışma sonrasında minibüs şoförü elinde bıçakla araçtan inerek Taner Beştek’i boğazı dahil olmak üzere 5 yerinden bıçakladı.

Can havliyle kaçmaya ve polisi aramaya çalışan Taner Beştek yoldan geçenlerin yardımıyla hastaneye kaldırıldı ve hemen yoğun bakıma alındı. Hafta başında Gaziantep’te tam teşekküllü bir hastaneye nakledildi.

Hayati tehlikeyi atlatan ve bir süre daha tedbir amaçlı yoğun bakımda kalacak olan Taner Beştek’e geçmiş olsun dileklerimizi bir kez daha iletiyor ve bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz.

Bu vahşi saldırıyı kınamak ve artık toplumun her kesiminin gündelik parçası haline gelen her türlü şiddete tüm bisikletliler olarak tekrar karşı çıkmak için 16 Ağustos Pazar günü saat 15:00’da Kadıköy Caddebostan Sahili’nde buluşup protesto sürüşü gerçekleştireceğiz ve Bağdat Caddesi’nde yere yatmış bisikletlerimizin başında şiddetin her türüne karşı dimdik durarak basın açıklamamızı okuyacağız.

Tüm bisikletlileri eyleme davet ediyoruz.

Facebook etkinliği için görsele tıklayın

This entry was posted in Eylem – Etkinlik and tagged . Bookmark the permalink.

Yorum Bırak