İstanbul Bisiklet Dönüşümü

Never doubt that a small group of thoughtful, committed citizens can change the world; indeed, it’s the only thing that ever has.

Asla şüphen olmasın, sorumlu ve kararlı ufak bir grup dünyayı değiştirebilir; aslında hiçbir zaman da başka türlü olmamıştır.
Margaret Mead

Volksentscheid Fahrrad – Bicycle Referendum İnisiyatifinden Jan Michael Ihl konuğumuz oldu. Bize Volksentscheid Fahrrad‘ı tanıttı. Bir otomobil şehrinden bisiklet şehrine dönüşen Berlin’de bir grup insanın bu dönüşüme nasıl yön verdiğini anlattı. Cuma akşamını bu söyleşiye ayırarak katılan, destek veren, umudu sürdüren herkese teşekkürler.

Etkinlik süresince yaptığımız canlı yayına ek olarak arşivlerde bulunması amacıyla yakın zamanda etkinliğin özet videosunu da paylaşacağız. Bir sonraki etkinlik/eylemde görüşmek üzere.

Fotoğraflar: Gökhan ŞahinBaris AltanNejat Arzuoğulları
Canlı yayın: Serkan Karakaya

Etkinlik fotoğraf albümü


Bisikletli hakları savunucusu Volksentscheid Fahrrad – Bicycle Referendum İnisiyatifinden Jan Michael Ihl, İstanbul’da Bisikletli Ulaşım Platformu – BUP ile buluşuyor.

Jan Michael Ihl, Berlin’de bisikletli hakları için yaptıkları çalışmaları, verdikleri mücadeleyi ve sonucunda yeni bir bisiklet kanunu için 100.000 imza topladıklarını, isteklerini Berlin Belediyesine kabul ettirdiklerini, bisiklet altyapısı için yıllık 40 milyon € bütçe ayrılmasını sağladıklarını, 2050 yılına kadar 350 km bisiklet yolu yapılacağını ve tüm bunları nasıl başardıklarını anlatacak.

Bir otomobil şehrinden bisiklet şehrine dönüşüm geçiren Berlin’in Bisikletli Haklarını Savunma Deneyiminden İstanbul’da Bisiklet Dönüşümünü hep birlikte düşüneceğiz!

Cuma 4 Ağustos 2017 I 19:30-21:00 I Tasarım Atölyesi Kadıköy’de
Söyleşi ingilizce ve türkçe olacaktır.

Bisikletli Ulaşım Platformu – BUP ve Volksentscheid Fahrrad ortak etkinliğidir.

Bisikletinizle gelebilirsiniz, mekan giriş holünde güvenli park imkanı vardır.

Facebook Etkinlik Sayfası için Görsele Tıklayın

This entry was posted in Eylem – Etkinlik. Bookmark the permalink.