Eskişehir’de Bisiklet ve ETİ Sarı Bisiklet Çalıştayı

ETİ Sarı Bisiklet Projesi’nin 10 Ocak 2018 günü Eskişehir’de düzenlediği çalıştaya Bisikletli Ulaşım Platformu olarak biz de katıldık.

Davet aşamasında Eskişehir’de bisiklet kullanımı üzerine bir çalıştay olacağını düşündüğümüz için kent genelinde ön inceleme yaptık. Hem Eskişehir özelinde hem de ülke genelinde uygulamalarla ilgili gözlem birikimimizi çalıştay boyunca katkı olarak sunduk. Aşağıdaki linkten çalıştay sonuç raporuna ulaşabilirsiniz.

Bisikletlilerin daha geniş katılım gösterdiği ve söz sahibi olduğu çalışmaların artarak devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Konu bisiklet ve kent olduğunda, ancak kent içinde bisiklet kullandığınızda, bisiklet için nelerin engel oluşturduğu ve bu engellerin nasıl aşılabileceği konusunda bir fikriniz olabiliyor. Ve bu çalıştay gibi ortak çalışmaların çıktıları, bu konuda henüz yeterli donanımı olmayan yerel yönetimlere hedefler, yapılacaklar ve izlenecek yol konularında ışık tutuyor. Benzer çalıştayların tüm kentlerde yapılması dileğiyle.

Çalıştaya bisikletleriyle katılan, Bisikletli Ulaşım Platformu – BUP (yani biz) ve BBOM! Uçan Bisiklet Okulu temsilcilerine yürekten ve elbette tüm katılımcılara, emek verenlere teşekkür ediyoruz.

Çalıştay Raporu için tıklayın.

Eskişehir: mevcut bisiklet yolu uygulamalarına ve tespit ettiğimiz sorunlara örnekler

This entry was posted in Çalışma – Proje. Bookmark the permalink.