Baş Sağlığı

5 ay içerisinde Başkentte 3 terör olayını arka arkaya yaşadık. Yüzlerce insanımızı kaybettik ve yüzlece insan yaralandı. Bunların yanı sıra terör, trafikte de bisikletlilerin canını almaya devam ediyor. Terörü ve terörden nemalanan herkesi bir kez daha nefretle kınıyoruz.

Pazar günü arkadaşları ile antrenman yapan bisiklet sporcusu CENK ŞANSAN (36), Kadıköy’den sahil yolunu kullanarak Pendik-Kurtköy bağlantı yoluyla Şile’ye giderken inşaat kamyonları için dubalarla ayrılmış yolu kullandı. Bu sırada arkadan gelen Kemal A.’nın kullandığı 41 B 2785 plakalı kamyon sporcuya çarptı. Çarpmanın etkisiyle yaralı olarak yere düşen Cenk Sanşan’a önce arkadaşları müdahale etti. Daha sonra olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen Sanşan’ın hayatını kaybetti.

Bisikletli arkadaşlarımız MURAT DEMİRTAŞ’ı, CUMALİ GÜÇLÜ’yü, MUSTAFA ONUR KARACA’yı, ÇAĞATAY AVŞAR’ ı MERİL ÇİĞDEM DURMUŞ’u TOLGA BEYENİR, ZİHNİ ŞAHİN,HASAN BERK BAYSAL’ı ve isimlerini bilmediğimiz, medyada haber bile olamayan Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce bisikletliyi her sene trafik terörüne kurban veriyoruz.
Bu kötü haberlere uyanmadığımız, can güvenliğimizin olduğu güzel günlere uyanmak istiyoruz. Bugüne kadar bisiklet üzerinde ve terör olaylarında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
123456

 

This entry was posted in Önemli Günler. Bookmark the permalink.