Category Archives: Basında BUP

Açık Radyo ‘Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam’ Programındayız!

Cuma günleri 10:30’da Açık Radyo‘da yayınlanan ‘Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam’ programının bu hafta konusu ulaşımda çevreci yaklaşım, bisiklet ve konuğu Bisikletli Ulaşım Platformu – BUP.

This entry was posted in Basında BUP. Bookmark the permalink. | Comments Off on Açık Radyo ‘Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam’ Programındayız!

Cyclist Türkiye : Şehir içi bisikletli ulaşımda güvenlik (Mayıs 2016)

Cyclist Türkiye dergisi mayıs sayısında her yönüyle bisiklette güvenlik konusunu ele aldı. Yarıştan tura, antremandan ulaşıma, bisiklet kullanırken güvenlik yazılarının arasında, “Ulaşım” bölümünde BUP adını göreceksiniz.

This entry was posted in Basında BUP. Bookmark the permalink. | Comments Off on Cyclist Türkiye : Şehir içi bisikletli ulaşımda güvenlik (Mayıs 2016)

Geleceğe pedal çevirmek… (Cumhuriyet Gazetesi – 14.04.2016)

Hakan Kara dün (14.04.2016) Cumhuriyet Gazetesindeki köşesini “Geleceğe Pedal Çevirmek” başlığıyla bisiklete ayırdı.

This entry was posted in Basında BUP. Bookmark the permalink. | Comments Off on Geleceğe pedal çevirmek… (Cumhuriyet Gazetesi – 14.04.2016)

Türkiye’de Bisikletin Fark Edilme Mücadelesi – 140Journos (04 Mart 2016)

140journos, ‘Türkiye’de Bisikletin Fark Edilme Mücadelesi’nde öne çıkan gelişmeleri derledi. ve dedi ki, “Araç sürücülerinin bisikletlilere tavrı, bisiklet yollarının yetersizliği, amaç dışı kullanımı, trafikte girilen tartışmalar, ölümlü kazalar sık sık gündemde.”

This entry was posted in Basında BUP, Haber. Bookmark the permalink. | Comments Off on Türkiye’de Bisikletin Fark Edilme Mücadelesi – 140Journos (04 Mart 2016)

BUP, Gürsel Akay ile Bisiklet’e konuk oldu

BUP’tan Erhan Güngör, Medyascope TV’de yayınlanan Gürsel Akay ile bisiklet programının konuğu oldu.

This entry was posted in Basında BUP. Bookmark the permalink. | Comments Off on BUP, Gürsel Akay ile Bisiklet’e konuk oldu

Kapadokya Bisiklet Festivali – 2015

Her yıl Türkiye’nin farklı bölgelerinde yapılan doğa ve bisiklet festivallerine katılıyoruz. Mayıs ayında gerçekleşen Kaz Dağları Buluşması‘ndan sonra 9-13 Eylül 2015 tarihlerinde Kapadokya Bisiklet Festivali, Bisiklet köyü buluşmasına katıldık.

This entry was posted in Basında BUP, Eylem – Etkinlik. Bookmark the permalink. | Comments Off on Kapadokya Bisiklet Festivali – 2015

BUP, Başka Bir Dünya

19.04.2015 tarihinde gerçekleştirdiğimiz BUP #11 Hacıosman Tüneli – Sarıyer – Boğaziçi – Beşiktaş Farkındalık Turunda çekilen görüntü ve röportajlar 06.01.2016 tarihinde İMC TV “Başka Bir Dünya” programında yayınlandı.

This entry was posted in Basında BUP, Eylem – Etkinlik. Bookmark the permalink. | Comments Off on BUP, Başka Bir Dünya

“Karne hediyesi değil, ulaşım aracı”

“Karne hediyesi değil, ulaşım aracı” dedik, bisikletli ulaşımı ve BUP’u konuştuk. 212 Haber’den Merve Kalaycı’ya hazırladığı haber için teşekkür ediyor, haberin tamamını okumak isteyenler için paylaşıyoruz.

This entry was posted in Basında BUP. Bookmark the permalink. | Comments Off on “Karne hediyesi değil, ulaşım aracı”

BUP, TRT Radyo 1’de, Eko Yaşam programında

TRT Radyo 1’de yapımcılığını Esin Yolçınar’ın, sunuculuğunu Ömer Faruk Zora’nın üstlendiği Eko Yaşam programında Bisikletli Ulaşım Platformu’nun 2015 yılının ortasına kadar yaptıkları ve ilerisi için planladıkları…

This entry was posted in Basında BUP. Bookmark the permalink. | Comments Off on BUP, TRT Radyo 1’de, Eko Yaşam programında

Pedal Dergisi: Bisikletli Hakları Savunucusu Bir Grup

Bisiklet yaygınlaştıkça bisiklet medyası da gelişiyor. Cyclist Türkiye’den sonra Pedal dergisine de hoş geldin diyoruz ve yayın hayatında başarılar diliyoruz.

This entry was posted in Basında BUP. Bookmark the permalink. | Comments Off on Pedal Dergisi: Bisikletli Hakları Savunucusu Bir Grup