Sarıyer Hacıosman – Belgrad Ormanları arası 6,5 km.lik Bisiklet Yolu Projesi

Bağdat Caddesi’nde kendi yaptığı ulaşım amaçlı bisiklet yolunu gelen şikayetler üzerine 24 saat içinde kaldıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Belgrad Ormanlarını Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonuna bağlayan 6,5 km.lik güzergahta bir bisiklet yolu yapmayı planlıyor (tabii yakın gelecekte hâlâ gidebileceğimiz bir Belgrad Ormanı kalırsa). Güzergah üzerinde sadece belli bir bölgede az sayıda bina ve dükkan olmasından yola çıkarak şikayetlerin fazla olmayacağını, dolayısıyla İBB’nin kendi yaptığı yolu bu sefer iptal etmeyeceğini tahmin ediyoruz.

Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu’ndan başlayacak olan bisiklet yolu, Büyükdere Bahçeköy Yolu – Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi – Valide Sultan Caddesi – Bahçeköy Orman Fakültesi güzergahını takip edip Belgrad Ormanı girişine kadar devam edecek. Yol üzerinde İSPARK’a ait bisiklet paylaşım istasyonları da bulunacak.

İBB’nin 16.01.2015 tarihli haberinden, projenin yapımına 2015 bahar-yaz aylarında başlanacağı anlaşılıyor. Neler yapılacağını ilgiyle takip edeceğiz.

Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi

(Animasyon, İBB’nin web sitesinden alınmıştır.)

This entry was posted in Haber. Bookmark the permalink.