Minik Pedallar Bisiklet Yolu

Umudunuzu kaybetmeyin çünkü “Minik Pedallar Bisiklet Yolu” var.

Çorlu Fevzi Çakmak İlkokulu Müdür yardımcısı Salim Korkmaz bir hayali gerçekleştirdi ve okul bahçesine yaklaşık 200 mt uzunluğunda bir bisiklet yolu yapıldı.

“Amacımız öğrencilerimize bisikleti sevdirmek, bisiklete güvenlik önlemlerini alarak binme alışkanlığı kazandırmak, bisikleti olmayan öğrencilerimize bu zevki yaşatmak, bisikletin de bir ulaşım aracı olduğu konusunda farkındalık yaratmak. Kısıtlı bir bütçeyle hazırlamış olduğumuz bu projemizi daha da genişleterek ülkemizdeki ve hatta dünyadaki bütün okullarda bu projenin yaygınlaşması amaçlarımızın en başında gelmektedir. Konu ile ilgili yardım ve önerilerinizi bekliyoruz.”

Tüm olumsuzlukların içinde bize taze bir nefes gibi gelen bu projeye BUP olarak, elimizden gelen desteği vereceğiz ve en kısa zamanda ziyaret edeceğiz. Çorlu Fevzi Çakmak İlkokulu Müdür yardımcısı Salim Korkmaz ve çalışma arkadaşlarını yürekten tebrik ediyoruz. Bu uygulamanın öncü olmasını, her okul bahçesinde bisiklet yolları görebilmeyi ve yeni nesillerin bu bilinçle yetişmesini diliyoruz.

This entry was posted in Haber. Bookmark the permalink.