Bisiklet Yoluna Sahip Çık Eylemi #47

Bugün Söğütlüçeşme Metrobüs İstasyonunda buluşarak, Minibüs Caddesinde pedal çevirdik ve İnönü Caddesi’ne ulaştık. Bu yolculukta sesimizi duyurabilmemiz için bizimle olan tüm bisikletlilere, haber yapan tüm basın mensuplarına, eylemin tümüne katılarak süreci takip ederek bilgi paylaşan Kadıköy Belediyesi ekibine ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Haber bültenlerinin videolarını izleyemeyenler için en kısa zamanda paylaşacağız.

İnönü Caddesi esnafının şikayetleri nedeniyle bir bölümü kaldırıma alınacak bisiklet yolundaki çalışmaların, Kadıköy Belediyesi tarafından sürdürüldüğünü, uzun vadede İstasyon Caddesi boyunca uzatılarak Bağdat Caddesi ve sahil hattına bağlanmasının planlandığını ve dolayısıyla kaldırılmasının söz konusu olmadığını biliyoruz. Burada amacımız, hava şartları nedeniyle esnafta ve halkta oluşan “bisiklet yolu kullanılmıyor” imajını kırmaktır. Önümüzdeki süreçte İnönü Caddesinde veya başka caddelerde benzer şikayetlerle karşılaşıldığında sunulabilecek ortak çözümler üretebilmek derdindeyiz. Trafiğin bize göre en önceliklisi durumundaki yayaların kaldırımlarından daha fazla ödün verilmesini istemiyoruz. Yasal olmayan sol şeride parkın normalleştirilmesini istemiyoruz. Bisiklet yolunu kullanarak bisiklet yoluna sahip çıkmak istiyoruz.

Bu yüzden bu çağrıyı yapmayı sürdüreceğiz: Bisiklet Yoluna Sahip Çık!

BYSC47-Kolaj


 

Eylemin havadan çekilen görüntüleri:

 


 

 

Eylem sonrası Ana Haber bültenlerinden görüntü ve röportajlar:This entry was posted in Eylem – Etkinlik. Bookmark the permalink.