BUP#15 – Kartal – Maltepe Farkındalık Turu

BUP#15 Kartal – Maltepe farkındalık turunda, çok anlamlı etkinliğe imza atan, tüm katılımcılara teşekkürler ve tebrikler.

Günün sağanak yağış altında geçeceği haberine istinaden sayı olarak katılımın az olmasına rağmen, tur sonuna kadar hiç yağmur yağmadı.
Özellikle Kartal, Şaşkınbakkal ve Göztepe ışıklarda yaptığımız kırmızı ışık eylemi ile yüzlerce bisikletli kadar etki yaratıldı. Sağ Şerit Yasal Hakkım! ve Trafikte Bisiklet Var! Pankartları açıldı. Araç sürücülerinin dikkati çekildi ve broşürler dağıtıldı.

 

Yüzlerce bisikletli kadar etki yaratan tüm katılımcılara tekrar tekrar teşekkürler.
Bir sonraki etkinliğimizde Mart ayında Avrupa yakasında görüşmek üzere.
#bisikletliulaşımplatformu


Bisikletli ulaşıma dikkat çekmek ve bisikletlilerin de trafikte hakları olduğunu göstermek için 17 Aralık 2017 Pazar günü KARTAL ve MALTEPE’deyiz!

Güzergah Kartal’dan Bostancıya kadar, minibüs caddesi üzerinden devam edecek. Özellikle minibüsçülere bisikletlilerin de trafikte olduğunu göstereceğiz.

Facebook Etkinliği için Görsele Tıklayın

Buluşma: 12:30
Hareket: 13:00 Kartal Metro durağı
Tur bitiş: Göztepe 60.Yıl Parkı Işıklar – Turun ardından Kadıköy yönüne gidecekler ile toplu sürüş yapılacaktır.

Rota uzunluğu: 18 km

Caddelerin sağ şeridi bize ait olacak şekilde yavaş tempoda sürüş gerçekleştireceğiz. Molalar ile birlikte tahmini tur süresi 3 saattir.
Bisiklet zillerinizi ve düdüklerinizi getirmeyi unutmayın!

Bisikletlere bağlanacak olan slogan PVC.ler etkinlik öncesi, BUP gönüllüleri tarafından dağıtılacaktır.

Buluşma yeri olan Kartal Metro istasyonuna ulaşmak için, Metroya bisikletinizle 09:00-16:00 arasında ve 20:00-00:00 arasında binebilirsiniz (ek ücret yok). Bkz. Bisikletle toplu taşıma saatleri

This entry was posted in Eylem – Etkinlik. Bookmark the permalink.