Bisikletli Ölümleri Dursun!

Bugün 8 Temmuz 2014.

Geçen sene tam bugün bisikletiyle yaya geçidinden karşıdan karşıya geçen ODTÜ öğrencisi 22 yaşındaki MERİL ÇİĞDEM DURMUŞ, araçlara kırmızı yandığı halde yoluna son sürat devam eden bir trafik teröristi tarafından öldürüldü. Bu olaydan henüz bir kaç gün sonra İnegöl’de 19 yaşındaki TOLGA BEYENİR, Maltepe Dragos sahilinde de 42 yaşındaki ZİHNİ ŞAHİN yine kural tanımaz trafik teröristleri tarafından katledildi.
Henüz 2 gün önce Ankara’da 39 yaşındaki HASAN BERK BAYSAL bomboş 4 seritli yolun en sağından gitmesine rağmen bir trafik teröristi ona çarptı, öldürdü ve kaçtı. Katil hala aranıyor.
Bisikletli arkadaşlarımız MURAT DEMİRTAŞ’ı, CUMALİ GÜÇLÜ’yü, MUSTAFA ONUR KARACA’yı, ÇAĞATAY AVŞAR’ı aynı şekilde kaybettik. İsimlerini bilmediğimiz, medyada haber bile olamayan Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce bisikletliyi her sene trafik terörüne kurban veriyoruz.
Bu ülkede ehliyet alma yöntemi ve eğitim sistemi değişmediği sürece bilinçsiz araç sürücüleri ve yeterli denetimleri ve cezaları uygulamayan ilgili tüm birimler ve kurumlar yüzünden trafik terörü maalesef devam edecek. Biz bisikletlileri tüm Türkiye’nin duyabilmesi için sesimizi her geçen gün daha da gür çıkartmak zorundayız. Eğer bu ülkede “hak” denilen şey verilen değil alınan bir olguysa, haklarımızı almak ve savunmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz.
Geçen sene duyarlı bisikletliler ve bisiklet gruplarının eşsiz desteği ile hep birlikte gerçekleştirdiğimiz ve 1000’den fazla bisikletlinin katıldığı ülkenin ilk bisikletli protestosu “BİSİKLETLİ ÖLÜMLERİ DURSUN!” eylemini 31 AĞUSTOS 2014 PAZAR günü daha da büyük bir katılımla ve daha da etkili bir yöntemle hep birlikte tekrar gerçekleştireceğiz. Detayları yakında açıklayacağız.
Bugüne kadar bisiklet üzerinde hayatını kaybeden tüm dostlarımıza ve trafik teröristleri yüzünden can veren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz.

BISIKLETLIOLUMLERIDURSUN2014

This entry was posted in Haber. Bookmark the permalink.